RN731JTTD30R1B50
Mfr.Part #
RN731JTTD30R1B50
Description
RES 30.1 OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
30.1Ohm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD30R1B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R1B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C