RN731JTTD30R1B25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R1B25
Description
RES 30.1 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
30.1Ohm
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Case Code (Metric) :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD30R1B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R1B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C