RN731JTTD30R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0F50
Description
RES 30 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
e3
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
30Ohm
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD30R0F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C