RN731JTTD30R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0F25
Description
RES 30 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
e3
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
30Ohm
Datasheets
RN731JTTD30R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C