RN731JTTD30R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0F100
Description
RES 30 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
30Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD30R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C