RN731JTTD30R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0D25
Description
RES 30 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
30Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
yes
Datasheets
RN731JTTD30R0D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C