RN731JTTD30R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0D100
Description
RES 30 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
30Ohm
Voltage - Rated :
50V
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RN73
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD30R0D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C