RN731JTTD30R0C25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0C25
Description
RES 30 OHM 0.25% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
30Ohm
Working Voltage :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD30R0C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C