RN731JTTD3093F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3093F50
Description
RES 309K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
309kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3093F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3093F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 309kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C