RN731JTTD3093F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3093F25
Description
RES 309K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
RN73
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W