RN731JTTD3093F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3093F100
Description
RES 309K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
309kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C