RN731JTTD3093D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3093D25
Description
RES 309K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
309kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm