RN731JTTD3093C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3093C50
Description
RES 309K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
309kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V