RN731JTTD3093B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3093B50
Description
RES 309K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
yes
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
309kOhm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3093B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3093B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 309kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C