RN731JTTD3093B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3093B25
Description
RES 309K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
2
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
309kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3093B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3093B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 309kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C