RN731JTTD3092F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3092F50
Description
RES 30.9K OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Resistance :
30.9kOhm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3092F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3092F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C