RN731JTTD3092F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3092F10
Description
RES 30.9K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
30.9kOhm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD3092F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3092F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C