RN731JTTD3092D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3092D50
Description
RES 30.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
30.9kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W