RN731JTTD3092D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3092D25
Description
RES 30.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
30.9kOhm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3092D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3092D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C