RN731JTTD3092D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3092D100
Description
RES 30.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
30.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
RN73
Termination :
SMD/SMT
yes
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3092D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3092D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C