RN731JTTD3092D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3092D10
Description
RES 30.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
30.9kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C