RN731JTTD3092B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3092B50
Description
RES 30.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
30.9kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3092B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3092B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C