RN731JTTD3091F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3091F50
Description
RES 3.09K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.09kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C