RN731JTTD3091F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3091F25
Description
RES 3.09K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
yes
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.09kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3091F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3091F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C