RN731JTTD3091F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3091F10
Description
RES 3.09K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.09kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
yes
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD3091F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3091F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C