RN731JTTD3091D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3091D25
Description
RES 3.09K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.09kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3091D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3091D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C