RN731JTTD3091D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3091D100
Description
RES 3.09K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Height :
450μm
Resistance :
3.09kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3091D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3091D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C