RN731JTTD3091B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3091B25
Description
RES 3.09K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Resistance :
3.09kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm