RN731JTTD3091B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3091B10
Description
RES 3.09K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.09kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3091B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3091B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C