RN731JTTD3091B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3091B05
Description
RES 3.09K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.09kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W