RN731JTTD3091A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3091A10
Description
RES 3.09K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
3.09kOhm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.05%
JESD-609 Code :
e3
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3091A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3091A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C