RN731JTTD3090D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3090D25
Description
RES 309 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
309Ohm