RN731JTTD3090B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3090B50
Description
RES 309 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
309Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD3090B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3090B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 309Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C