RN731JTTD3090B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3090B10
Description
RES 309 OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
309Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3090B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3090B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 309Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C