RN731JTTD3053F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3053F25
Description
RES 305K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
305kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3053F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3053F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 305kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C