RN731JTTD3053F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3053F100
Description
RES 305K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
305kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C