RN731JTTD3053D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3053D25
Description
RES 305K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
305kOhm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD3053D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3053D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 305kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C