RN731JTTD3053D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3053D100
Description
RES 305K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
305kOhm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm