RN731JTTD3053B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3053B50
Description
RES 305K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
305kOhm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD3053B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3053B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 305kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C