RN731JTTD3052F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3052F50
Description
RES 30.5K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
30.5kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3052F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3052F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C