RN731JTTD3052F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3052F25
Description
RES 30.5K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
30.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3052F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3052F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C