RN731JTTD3052F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3052F100
Description
RES 30.5K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
30.5kOhm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3052F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3052F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C