RN731JTTD3052D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3052D25
Description
RES 30.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
30.5kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3052D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3052D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C