RN731JTTD3052C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3052C10
Description
RES 30.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30.5kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD3052C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3052C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C