RN731JTTD3052B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3052B25
Description
RES 30.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
30.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3052B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3052B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C