RN731JTTD3052A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3052A25
Description
RES 30.5K OHM 0.05% 1/16W 0603
RN73
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
30.5kOhm