RN731JTTD3051F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3051F100
Description
RES 3.05K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
3.05kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3051F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3051F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C