RN731JTTD3051D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3051D50
Description
RES 3.05K OHM 0.5% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.05kOhm
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%