RN731JTTD3051D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3051D25
Description
RES 3.05K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
3.05kOhm
Series :
RN73
Pbfree Code :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD3051D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3051D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C