RN731JTTD3051D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3051D100
Description
RES 3.05K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.05kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3051D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3051D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C